Search

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Aktualności

ERASMUS+ TY TEŻ MOŻESZ WYJECHAĆ!


PRAKTYKI W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+ LATO 2018

Uprzejmie informujemy, że już teraz można składać wnioski na wyjazd na praktyki zagraniczne z dofinansowaniem w ramach programu Erasmus+ w semestrze letmin i w wakacje 2018.

Nie przegapcie tej okazji!

Erasmus Placement


NOWE KIERUNKI WYJAZDÓW W RAMACH ERASMUS+. PRAWDZIWA GRATKA DLA BEZPIECZEŃSTWA WEWNĘTRZNEGO I OBRONNOŚCI PAŃSTWA!

Z radością informujemy, że poszerza się lista uczelni, z którymi współpracujemy, a to oznacza również nowe możliwości wyjazdów w ramach programu Erasmus+. Oto nowe uczelnie:

1. Bandirma Onyedi Eylul University to uczelnia turecka założona w 1994 roku, położona w malowniczej portowej miejscowości Bandirma nad Morzem Marmara. Uczelnia kształci 10500 studentów na 5 wydziałach zlokalizowanych w 6 kampusach. Podpisana umowa pozwoli na mobilność studentów i pracowników Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych (Zarządzanie), Wydziału Medycznego (Pielęgniarstwo i Położnictwo) oraz Wydziału Rehabilitacji i Sportu (Fizjoterapia).

2. Avrasya University to uczelnia turecka założona w 2010, zlokalizowana w Trabzon, nad Morzem Czarnym. Uczelnia kształci 8500 studentów na 26 kierunkach na 6 wydziałach. Podpisana umowa pozwoli na mobilność studentów i praconików Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych (Zarządzanie), Wydziału Medycznego (Pielęgniarstwo i Położnictwo), Wydziału Rehabilitacji i Sportu (Wychowanie Fizyczne) oraz Wydziału Politechnicznego (Informatyka, Elektrotechnika, Inżynieria Żywności i Żywienie Człowieka, Budownictwo, Mechanika i Budowa Maszyn).

3. Technical University of Gabrovo to uczelnia bułgarska założona w 1964 roku, zlokalizowana w Grabovo, niedaleko miasta Łowecz, które od listopada 2017 jest nowym partnerem miasta Kalisz. Uczelnia kształci 5100 studentów na 15 kierunkach na 3 wydziałach. Podpisana umowa pozwoli na mobilność studentów i pracowników Wydziału Politechnicznego (Informatyka, Elektrotechnika, Budownictwo, Mechanika i Budowa Maszyn).

4. Estonian Academy of Security Sciences to uczelnia zlokalizowana w stolicy Estonii - Tallinie. To jedyna publiczna uczelnia w kraju specjalizująca się w tematyce szeroko rozumianego bezpieczeństwa, a jej prestiż jest rozpoznawalny za granicą. Z tego powodu współpracuje z licznymi ośrodkami akademickimi i ministerstwami spraw wewnętrznych w Europie. Kształci się w niej blisko 5000 studentów w czterech koledżach: policyjnym i ochrony granic, ratunkowym, resocjalizacyjnym oraz podatkowym i celnym. Podpisana umowa pozwoli na mobilność studentów i pracowników Wydziału Nauk Społecnych i Humanistycznych (Bezpieczeństwo Wewnętrze i Obronność Państwa). Umowa zakłada także możliwość realizowania praktyk studenckich. Warunkiem wyjazdu jest znajomość języka angielskiego na poziomie B2.

tallin


 REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA

Trwa uzupełniająca rekrutacja na wyjazdy w ramach programu Erasmus+ na studia do uczelni partnerskich oraz wyjazdy na praktyki zagraniczne. Studenci z prawem do stypendium socjalnego mogą liczyć na dodatkowe dofinansowanie z programu PO WER.                    

Wszelkich informacji udziela Ewa Wasielewska e.wasielewska@pwsz.kalisz.pl i Monika Napadłek monika.napadlek@pwsz.kalisz.pl, Biuro Współpracy z Zagranicą, p.27 i 29, Nowy Świat 4, tel. 627-679-566


WYNIKI UZUPEŁNIAJĄCEJ REKRUTACJI NA WYJAZD W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+

Decyzją Uczelnianej Komisji Kwalifikacyjnej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu z dnia 21.11.2017 następujące osoby zostały zakwalifikowane na wyjazd w ramach programu Erasmus+:

Wyjazd na studia do uczelni partnerskiej w semestrze letnim roku akademickiego 2017/2018:

1. Patrycja Witońska (Zarządzanie I rok MGR) - Polytechnic Institute of Bragança (Portugalia)  

2. Daniel Pawlak (Zarządzanie I rok MGR) - Polytechnic Institute of Bragança (Portugalia) 

3. Karol Wróbel (Mechanika i Budowa Maszyn, III rok) - Polytechnic Institute of Bragança (Portugalia)

Wyjazd na praktykę w ramach programu Erasmus+

1. Natalia Mrowicka (Zarządzanie II rok) - Financial Department Dpointgroup Barcelona (Hiszpania)

2. Katarzyna Waszak (Zarządzanie II rok) - Financial Department Dpointgroup Barcelona (Hiszpania)

3. Patrycja Szymczak (Zarządzanie III rok) - Financial Department Dpointgroup Barcelona (Hiszpania)

4. Karol Wróbel (Mechanika i Budowa Maszyn, III rok) - Riscivector, Unipessoal LDA (Portugalia)

Gratulujemy i zapraszamy studentów do korzystania z możliwości wyjazdu w ramach pragramu Erasmus+.

erasmusplus changing lives opening minds


PRAKTYKI ZAGRANICZNE WE FRANCJI DLA STUDENTÓW PIELĘGNIARSTWA, POŁOŻNICTWA I RATOWNICTWA MEDYCZNEGO W RAMACH ERASMUS+

Świetne wieści dla studentów Wydziału Medycznego - Institut Regional de Formation Sanitaire et Sociale Croix-Rouge Francaise des Hauts-de-France w Dechy czeka na Was!

Institut Regional de Formation Sanitaire et Sociale Croix-Rouge Francaise des Hauts-de-France to instytut prowadzony przez Czerwony Krzyż we Francji organizujący szkolenia dla szeroko rozumianej kadry medycznej oraz praktyki dla studentów pielęgniarstwa, położnictwa i ratownictwa medycznego. Podpisana umowa pozwoli studentom Wydziału Medycznego na realizowanie praktyk i staży absolwenckich w ramach Erasmus+ w szpitalach, klinikach i domach opieki różnego typu.

Posłuchajcie studentki z Łotwy - tak to wygląda!

FRANCJA

Zobacz film: https://www.youtube.com/watch?v=0g9p1qtV6EI


NOWE KIERUNKI WYJAZDÓW W RAMACH ERASMUS+

Z radością informujemy, że nasza uczelnia podpisała trzy nowe umowy interinstutucjonalne z uczelniami partnerskimi w ramach programu Erasmus+. Umowy umożliwiają wyjazdy studentom i pracownikom.

Wszyscy zainteresowani Rumunią i historią Draculi mogą jechać do Rumunii, do Tarhu Mures. „Petru Maior” University of Targu Mures w Rumunii to uczelnia techniczno-ekonomiczna położona w centralnej części kraju, która kształci blisko 4 tysiące studentów na trzech wydziałach. Założona w 1960 roku swoją renomę zyskała w latach 90-tych. Podpisana umowa pozwoli na mobilność w ramach programu Erasmus+ dla studentów i pracowników Wydziału Politechnicznego (Mechanika i Budowa Maszyn, Informatyka, Elektrotechnika, Inżynieria Środowiska) oraz Wydziału Nauk Społecznych i Ekonomicznych (Zarządzanie).

Fani Grecji również mogą znaleźć pierwszą uczelnię w tym kraju, z którą rozpoczynamy współpracę. Technological Educational Institute of Kazani to ceniona uczelnia położona w północnej Grecji z kampusami zlokalizowanymi w 5 okolicznych miastach. Kształci ponad 5 tysięcy studentów na 11 wydziałach. Podpisana umowa pozwoli na mobilność w ramach programu Erasmus+ dla studentów i pracowników Wydziału Nauk Społecznych i Ekonomicznych (Zarządzanie), Wydziału Politechnicznego (Informatyka, Mechanika i Budowa Maszyn, Inżynieria Środowiska) oraz Wydziału Medycznego (Pielęgniarstwo i Położnictwo).

Trzecim nowym partnerem jesy uczelnia z Turcji. Igdir University to młoda, założona w 2008 roku, uczelnia położona we wschodniej części Turcji. Kształci blisko 7 tysięcy studentów na 7 wydziałach. Podpisana umowa pozwoli na mobilność w ramach programu Erasmus+ dla studentów i pracowników Wydziału Politechnicznego (Budownictwo i Inżynieria Środowiska) , Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych (Zarządzanie) oraz Wydziału Rehabilitacji i Sportu (Wychowanie Fizyczne).

Zachęcamy do wyjazdów w ramach programu Erasmus+.

Dracula


KONWERSACJE Z NATIVE SPEAKEREM

Drodzy Studenci,

Uprzejmie informujemy o możliwości uczęszczania na bezpłatne konwersatoria w języku angielskim prowadzone z native speakerem języka angielskiego mgr Paulem Hackingiem. Zajęcia odbywać się będą w każdy piątek o 12.00 w sali 26 w budynku Rektoratu na ul. Nowy Świat 4.

Szczególnie zapraszamy tych studentów, którzy rozważają możliwość wyjazdu do uczelni partnerskich lub na praktyki w ramach programu Erasmus+.

Nie przegapcie takiej okazji. W zajęciach uczestniczyć będą także studenci Erasmus+ z zagranicy.

Zajęcia rozpoczynają się 13.10.2017.

Szczegółowe informacje: Ewa Wasielewska (e.wasielewska@pwsz.kalisz.pl) i Monika Napadłek (monika.napadlek@pwsz.kalisz.pl); Biuro Współpracy z Zagranicą, p.27 i 29, Nowy Świat 4, tel. 62 627 679 566.

English


NOWE KIERUNKI WYJAZDÓW W RAMACH ERASMUS+

Z radością informujemy, że nasza uczelnia podpisała dwie nowe umowy interinstutucjonalne z uczelniami partnerskimi w ramach programu Erasmus+. Umowy umożliwiają wyjazdy studentom i pracownikom.

Pierwsza uczelnia to Università di Foggia we Włoszech. To młoda (założona w 1999 roku) i dynamicznie rozwijająca się uczelnia położona w malowniczych południowych Włoszech. Instytucja ta kształci blisko 10 000 studentów na 6 wydziałach. Podpisywana umowa umożliwia mobilność studentów i pracowników w ramach programu Erasmus+ z kierunków: Pielęgniarstwo, Położnictwo, Fizjoterapia, Wychowanie Fizyczne oraz Zarządzanie. Ustalonym językiem współpracy jest język angielski.

Druga uczelnia to University of Split w Chorwacji. To znana i ceniona chorwacka uczelnia zlokalizowana w drugim co do wielkości mieście w Chorwacji - położonym nad Adriatykiem Splicie, którego walory turystyczne są powszechnie znane. Uczelnia powstała w 1974 roku i obecnie kształci ponad 20 000 studentów na 11 wydziałach. Podpisana umowa umożliwia mobilność studentów i pracowników w ramach programu Erasmus+ z kierunku Wychowanie Fizyczne. Ustalonym językiem współpracy jest język angielski. 

Zachęcamy studentów wszystkich kierunków o ubieganie się o wyjazdy w ramach programu Erasmus+ i przypominamy o terminie uzupełniającej rekrutacji: 10 listopada 2017

Split


RELACJE Z WYJAZDÓW W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+

Zapraszamy do zapoznania się z nowymi relacjami z wyjazdów na studia i praktyki w ramach programu Erasmus+ w zakładce "PWSZ na Erasmusie" z roku akademickiego 2017/2018.

Przypominamy także o rekrutacji uzupełniającej na wyjazdy na semestr letni bieżącego roku akademickiego, która trwa do 10 listopada 2017. Informacje poniżej.

Erasmus


REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA DO 10 LISTOPADA 2017!

Uprzejmie informujemy, że trwa uzupełniająca rekrutacja na wyjazdy w ramach programu Erasmus+ (KA103) na studia w semestrze letnim roku akademickiego 2017/2018 do uczelni partnerskich oraz na wyjazdy na praktyki zagraniczne i staże absolwenckie. Studenci z prawem do stypendium socjalnego mogą liczyć na dodatkowe dofinansowanie z programu PO WER.                    

Dokumenty można składać do 10 listopada 2017. Wszelkich informacji udzielają Ewa Wasielewska e.wasielewska@pwsz.kalisz.pl i Monika Napadłek monika.napadlek@pwsz.kalisz.pl, Biuro Współpracy z Zagranicą, p.27 i 29, Nowy Świat 4, tel. 627-679-566.

         Keep Calm and be Erasmus


Uprzejmie informujemy, że Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji podjęła decyzję o przyznaniu Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu dotacji w wysokości 130 224,00 PLN dla projektu Zagraniczna mobilność studentów niepełnosprawnych oraz znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. EDYCJA 2. W ramach przyznanego dofinansowania uczelnia może przyznać stypendium na wyjazdy zagraniczne studentów na studia i praktykę w ramach programu Erasmus+. Zachęcamy do ubiegania się o wyjazdy.

FRSE


Uprzejmie informujemy, że Narodowa Agencja Programu Erasmus+ podjęła decyzję o przyznaniu Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu dotacji w wysokości 49 790,00 EUR dla projektu Mobilność edukacyjna w sektorze szkolnictwa wyższego z krajami partnerskimi. W ramach przyznanego dofinansowania zostaną zrealizowane mobilności przyjazdowe studentów z Rosji i pracowników z Rosji i z Uzbekistanu oraz mobilności wyjazdowe pracowników PWSZ do wspomnianych krajów.

  ROSJA    UZBEKISTAN


Uprzejmie informujemy, że Narodowa Agnecja Programu Erasmus+ podjęła decyzję o przyznaniu Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu dotacji w wysokości 79 050,00 Euro dla projektu Mobilność edukacyjna w sektorze szkolnictwa wyższego między krajami programu (KA103). W ramach przyznanego dofinansowania uczelnia może zatem przyznać stypendium dla co najmniej 22 studentów i 10 pracowników na wyjazdy w ramach programu Erasmus+. Zachęcamy do ubiegania się o wyjazdy.

                    frse      Erasmus


WYNIKI REKRUTACJI NA WYJAZD W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+

Decyzją Uczelnianej Komisji Kwalifikacyjnej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu z dnia 5.06.2017 następujące osoby zostały zakwalifikowane na wyjazd w ramach programu Erasmus+:

Wyjazd na studia do uczelni partnerskiej w semestrze zimowym roku akademickiego 2017/2018:

1. Paulina Grabowska (Zarządzanie I rok) - Polytechnic Institute of Bragança (Portugalia)  

2. Gracjan Woźniak (Zarządzanie I rok) - Polytechnic Institute of Bragança (Portugalia)

3. Piotr Smoliga (Informatyka I rok) - Polytechnic Institute of Bragança (Portugalia)

4. Marcin Włodarczyk (Informatyka II rok) - Polytechnic Institute of Bragança (Portugalia)

5. Radosław Binkowski (Ratownictwo Medyczne I rok) - Polytechnic Institute of Bragança (Portugalia)

Wyjazd na studia do uczelni partnerskiej w semestrze letnim roku akademickiego 2017/2018:

1. Magdalena Michalak (Fizjoterapia I rok) - Klaipeda State University of Applied Sciences (Litwa)

2. Mariusz Michalski (Fizjoterapia I rok) - Klaipeda State University of Applied Sciences (Litwa)

3. Mateusz Kubasik (Zarządzanie II rok) - Polytechnic Institute of Bragança (Portugalia)

4. Daniel Owczarek (Zarządzanie II rok) - Polytechnic Institute of Bragança (Portugalia)

Wyjazd na praktykę w ramach programu Erasmus+

1. Michał Andrzejewski (Informatyka II rok) - Riskivector (Portugalia)

2. Marcin Włodarczyk (Informatyka II rok) - Riskivector (Portugalia)

3. Marta Miśkiewicz (Kosmetologia II rok) - Opencel (Portugalia)

Wyjazd na staż absolwencki w ramach programu Erasmus+

1. Natalia Garbaciak (Zarządzanie) - Akdeniz University (Turcja)

2. Anna Rakowska (Budownictwo) - Gabriel Pegalajar Martin (Hiszpania)

3. Justyna Woźniak (Zarządzanie) - Polytechnic Institute of Bragança (Portugalia)

4. Ewa Krymarys (Inżynieria Środowiska) - Luleå University of Technology (Szwecja)

Gratulujemy i zapraszamy studentów do korzystania z możliwości wyjazdu w ramach pragramu Erasmus+. erasmusplus changing lives opening minds