Search

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Majowe sukcesy sportowców

Miesiąc maj obfitował w szereg imprez z cyklu Akademickich Mistrzostw Polski. Sukcesy w nich odnieśli również nasi studenci. 19 maja w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski AZS w Kickboxingu w formule Kick-Light. Złoty medal i tytuł mistrzowski w wadze -69 kg zdobył Igor Jarczyński (pokonując trzech przeciwników z uczelni lubelskich i warszawskich), a VI miejsce  w wadze -72kg  uzyskał Mateusz Parat – oba panowie są studentami Wychowania fizycznego.

Podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce, które odbyły w się 27 maja, II miejsce w typach uczelni w biegu na 3000 metrów zdobył Adam Szurmiński (student III roku Wychowania fizycznego), dobiegając do mety w czasie  9:07:04 i ustanawiając tym samym swój rekord życiowy.

V miejsce w półfinale AMP w Poznaniu w Piłce Plażowej zajęła nasza utytułowana para siatkarzy – Marcin Ozdowski oraz Patryk Raszewski (wicemistrzowie Polski w typach 2015/16). Po przejściu turnieju eliminacyjnego i półfinałów (strefowych i 4 województwa) miejsce to dało im awans do turnieju finałowego Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Plażowej, który odbędzie się w dniach 8-11 czerwca 2017 r. w Gdyni.

Wyniki
    1. mecz PWSZ Kalisz (Ozdowski-Raszewski) - USz Szczecin II (Hermann-Podolski) 2:0
    2. mecz PWSZ Kalisz - AWF Poznań(Pernak-Szulc) 0:2
    3. mecz PWSZ Kalisz - USz Szczecin I (Kowalonek-Grot) 2:0
    4. mecz PWSZ Kalisz - WSPiA Poznań (Stankowski-Guziałek) 2:0
    5. mecz PWSZ Kalisz - AWFiS Gdańsk (Białecki-Sulima) 0:2
    6. mecz PWSZ Kalisz - AWF Poznań (Pernak-Szulc) 2-0