Search

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

  IV konferencja naukowo-dydaktyczna dla nauczycieli WF

  14 grudnia 2016r Wydział Rehabilitacji i Sportu zorganizował konferencję dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej (klas I-III), nauczycieli wychowania fizycznego szkół podstawowych i gimnazjów oraz studentów wychowania fizycznego PWSZ w Kaliszu.Celem spotkania było upowszechnienie przykładów dobrej praktyki edukacyjnej i organizacyjnej, prowadzonej na rzecz rozwoju aktywności fizycznej w szkołach i środowiskach lokalnych.

  Sesję naukowo-szkoleniową otworzył dziekan wydziału dr Arkadiusz Janiak i przedstawiciel ODN w Kaliszu (współorganizator konferencji). W części tej z wykładami wystąpili: mgr Małgorzata Gałczyńska – dyrektor SP nr 12 w Kaliszu, wykładowca UAM w Poznaniu Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu z tematem Realizacja zadań wychowania fizycznego na I etapie edukacyjnym, mgr Tomasz Kosiński – doradca metodyczny ds. wychowania fizycznego ODN w Kaliszu – mówił o grach i zabawach ruchowych na zajęciach wf w klasach I-III. Temat Samorządowych programów w zakresie zdrowia i kultury fizycznej przybliżył mgr Piotr Kościelny – wiceprezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, a z programem Mały Mistrz i jego realizacja w szkole zapoznała mgr Agnieszka Kieszkowska – nauczyciel ZS nr 10 w Kaliszu

  W przerwie uczestnicy poznali propozycje realizacji lekcji wf, jakie przedstawili im studenci kierunków WF w formie sesji plakatowej. Uczestnicy mogli wymienić swoje uwagi i spostrzeżenia z autorami.

  Część praktyczna, odbyła się na hali sportowej i dotyczyła Aktywizujących form gier i zabaw ruchowych dla klas I-III. Praktyczne propozycje rozwiązań organizacyjno- metodycznych pokazał z dziećmi klasy 2 SP 1 z Kalisza wykładowca Wydziału Rehabilitacji i Sportu mgr Krzysztof Górny, a zajęcia z taśmami thera-band przeprowadziła mgr Marta Grzanka – nauczyciel wychowania fizycznego SP nr 14 w Kaliszu

  W części końcowej konferencji panel dyskusyjny poświęcony tematom związanym z szeroko rozumianym wychowaniem fizycznym i prozdrowotnym poprowadził prof. dr hab. Andrzej Krawański, podczas którego nauczyciele akademiccy, nauczyciele szkól podstawowych i studenci wymienili poglądy, podzielili się doświadczeniami, wskazali kierunki rozwoju.


  Additional information