Search

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

  Ostatnia sesja Władz Akademickich kadencji 2012-2016

  31.08.2016 w sali senatu, po raz ostatni w upływającej kadencji 2012-2016, spotkali się przedstawiciele Władz Akademickich Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu. Ustępujący Rektor – prof. zw. dr inż Jan Chajda podziękował członkom senatu oraz oficjalnie przekazał władzę rozpoczynającej swoją Rektorską kadencję prof. nadzw. dr hab. n. med. Magdalenie Pisarskiej – Krawczyk.

  Podczas sesji głosowano między innymi nad zawiązaniem nowej umowy z uczelnią zagraniczną  w ramach programu Erasmus+ oraz nad przystąpieniem uczelni do konsorcjum „Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa”.  Przyjęto także sprawozdania z przebiegu  kadencji Rektora, kanclerza oraz dziekanów poszczególnych wydziałów.

  W sposób szczególny pożegnano także kończącego swoją kadencje Rektora. Dziekan Wydziału Politechnicznego prof. dr hab. Tadeusz J. Hoffman odczytał list z podziękowaniem za osiągnięty dorobek i pracę na rzecz uczelni:

  Kończy się kadencja Władz Akademickich 2012-2016. Wszystkie powyższe terminy stanowią pewien wewnętrzny język naszej wspólnoty, pobieżnie rozumiany tylko przez ogół społeczeństwa. Kim więc jesteśmy i co to wszystko znaczy?
  Nasi studenci nam podpowiedzą, jesteśmy Szkołą Wyższą to znaczy wspólnotą nauczycieli akademickich i studentów pozostających w relacji mistrz – uczeń. Jest to jedna z podstawowych i najstarszych relacji w przyrodzie ożywionej a więc i populacji ludzkiej na planecie Ziemia.
  Cel populacji ludzkiej na Ziemi nie jest do końca znany, ale mozolnie odkrywamy prawa rządzące i mechanizmy naszego trwania. Termin kadencja oznacza, że wspólnota nasza, Kaliska PWSZ jest umieszczona w czasie więc żyje wszystkimi współczesnymi aktywnościami. Wymagają one wielkiej liczby działań o czym słyszeliśmy w sprawozdaniach Magnificencji Rektora, Pana Kanclerza i kolegów Dziekanów. Ostatnie cztery lata dobitnie wskazują, że Społeczność Kalisza, bardzo przychylnie akceptuje naszą Uczelnię traktując ją jako swoją. Tradycja akademicka w Kaliszu jest bardzo stara i historycznie udokumentowana, w najstarszej polskiej uczelni – Wyższej Akademii Krakowskiej Rektorem w latach 1463-1464 był Mikołaj z Kalisza (w tamtych czasach kadencje rektorów były jednoletnie). Ponieważ uważam, że wspisujemy się w tą tradycję, jako profesor senior, w imieniu Senatu bardzo dziękuję Magnificencji Rektorowi i Kierownictwu Uczelni za osiągnięty dorobek i wszystkie sukcesy minionej kadencji


  Additional information