Search

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

  Srebro na siatkarzy

  Drugie miejsce i srebrny medal na Akademickich Mistrzostwach Polski w Piłce Plażowej w klasyfikacji typów uczelni zajęła para Marcin Ozdowski i Patryk Raszewski. Mistrzostwa odbyły się na plażach Gdyni w dniach od 17 do 19 czerwca.

  W drodze eliminacyjnej do finałów nasza para awansowała, po kolei, ze szczebla wojewódzkiego, który odbył się w Poznaniu, poprzez półfinały, które odbyły się w Pogorzelicy, aż do finału AMP, w którym wystąpiły najlepsze 32 pary akademickie w Polsce. W tzw. brazylijskim systemie rozgrywkowym (odpada się z turnieju po dwóch porażkach) nasza para pokonała w pierwszym meczu AWF Kraków 2-1. W następnych meczach nasi zawodnicy musieli uznać wyższość drużyn Uniwersytetu Łódzkiego, z którym przegrali 1-2, a następnie ulegli późniejszemu finaliście – drużynie AWF Wrocław 2-0. Ostatecznie w końcowej klasyfikacji zajęli miejsce 17.

  W turnieju finałowym, oprócz pary PWSZ Kalisz, wystąpił inny kaliszanin i wychowanek KPS Calisia – Paweł Sęk, reprezentując drużynę WSM Warszawa.

  Wyniki meczów:
  PWSZ Kalisz – AWF Kraków 2-1
  Uniwersytet Łódzki – PWSZ Kalisz 2-1
  PWSZ Kalisz – AWF Wrocław 0 – 2

  Skład:
  Marcin Ozdowski – WF III rok
  Patyk Raszewski – fizjoterapia I rok
  Trener: Krzysztof Górny


  Additional information