Search

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Lekkoatleci na medal

Na stadionie łódzkiego AZS-u odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce. Kaliską PWSZ reprezentowało czterech studentów. Wszyscy sportowcy znakomicie się spisali, zdobywając trzy medale.

Przemysław Szmaja z III roku wychowania fizycznego zajął pierwsze miejsce w skoku w dal w kategorii PWSZ, z wynikiem 6.37 m. Dodatkowo pobiegł na 100 metrów, uzyskując czas 11.89, przy mocno niesprzyjającym wietrze. Wynik ten dał mu piąte miejsce w kategorii Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych. Kolejny krążek dorzucił Damian Pietrasiak. Wynikiem 50,54 m w rzucie oszczepem wywalczył złoty medal. Swoją cegiełkę do sukcesu uczelni dołożył również Adam Szurmiński. Student I roku wychowania fizycznego zdobył brązowy medal w biegu na 800 metrów w kategorii PWSZ z wynikiem 2.04.45, a pierwszego dnia zawodów zajął piąte miejsce w biegu na 1500 metrów z wynikiem 4.18.89. W zawodach brał udział również Marcin Karkoszka, student II roku budownictwa, który zajął czwartą lokatę w biegu na 3000 metrów w kategorii uczelnianej, z wynikiem 9.24.58.

Studenci PWSZ wzięli również udział w ostatniej konkurencji Mistrzostw, czyli sztafecie 4x400 metrów. Sztafeta w składzie: A. Szurmiński, M. Karkoszka, D. Pietrasiak, P. Szmaja okazała się bezkonkurencyjna w kategorii Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych. Zawodnicy uzyskali najlepszy wynik 3.48.22.