Search

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Sportowy rok na finiszu

Sportowy rok na finiszuPonad 50 zawodników kaliskiej PWSZ rywalizowało w ośmiu dyscyplinach sportowych w kończącym się roku akademickim 2012/2013.

W odbywających się w ramach XXX Akademickich Mistrzostw Polski zawodach uczestniczyło 11 kobiet (futsal, chód sportowy) i 25 mężczyzn (futsal, piłka siatkowa, piłka siatkowa plażowa, judo, kick-boxing). Największy sukces osiągnęli siatkarze, którzy po przejściu wszystkich etapów rozgrywek dotarli do finału i zdobyli trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej i pierwsze miejsce w klasyfikacji państwowych wyższych szkół zawodowych. Również w kick-boxingu pierwsze miejsce w zawodach rozgrywanych w systemie bezpośrednim, tzn. bez etapów eliminacyjnych, zdobył Michał Janicki.

Poza Akademickimi Mistrzostwami Polski dwudziestoosobowa reprezentacja Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu uczestniczyła w corocznych Otwartych Mistrzostwach Kalisza na Ergometrze Wioślarskim. Studenci kaliskiej PWSZ pokonali koleżanki i kolegów z Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM zarówno drużynowo, jak i indywidualnie pierwsze miejsca zajęli: Karolina Frankowska i Mateusz Trzmiel.