Search

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Złoto i brąz ponownie

Siatkarze znów na topieZe złotymi i brązowymi medalami powrócili do Kalisza siatkarze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, uczestniczący w rozgrywanym w Lublinie finale Akademickich Mistrzostw Polski.
    Kaliscy siatkarze w klasyfikacji ogólnej zajęli trzecie miejsce. Złoto wywalczyli w kategorii wyższych szkół zawodowych. Podczas trzydniowych zmagań podopieczni Andrzeja Płócienniczaka rozegrali sześć spotkań, przegrywając zaledwie jedno z nich - z Politechniką Poznańską. Ta porażka pozbawiła ich jednak możliwości występu w spotkaniu o pierwszą lokatę.
    Wcześniej siatkarze znad Prosny z kompletem trzech zwycięstw wyszli z grupy B finałowego turnieju i już na tym etapie zagwarantowali sobie "złoto" w klasyfikacji wyższych szkół zawodowych. Potem przyszła wspomniana przegrana z poznańską politechniką (0:2). Zawodnicy PWSZ Kalisz zrehabilitowali się w kolejnym spotkaniu, ogrywając warszawską Akademię Leona Koźmińskiego 2:1, dzięki czemu zajęli drugie miejsce w grupie E i zapewnili sobie prawo występu w meczu o trzecią lokatę. O "brąz" przyszło im zmagać się z drużyną Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, którą pokonali ostatecznie 3:1 (24:26, 25:14, 25:23, 25:23).
    Warto dodać, że podobny sukces zawodnicy kaliskiej PWSZ świętowali przed dwoma laty, kiedy to również sięgnęli po brąz w klasyfikacji generalnej i złoto w zestawieniu szkół zawodowych.

Poniżej zamieszczamy klasyfikację końcową mistrzostw i skład kaliskiej drużyny.