Prymusi nagrodzeni

Najlepszą studentką roku, po raz drugi z rzędu, okazała się Pani Dina Czajczyńska z kierunku inżynieria środowiska, która rok akademicki 2011/2012 zakończyła ze średnią ocen 5,0. Kolejno za nią uplasowali się:
- Pan Witold Kufel z kierunku zarządzanie (średnia ocen 4,85);
- Pan Marcin Janowski z kierunku informatyka (średnia ocen 4,83);
- Pani Monika Pancewicz z kierunku pielęgniarstwo (średnia ocen 4,81);
- Pan Ireneusz Smykaj z kierunku elektrotechnika (średnia ocen 4,78);
- Pan Marek Pietrzak z kierunku mechanika i budowa maszyn (średnia ocen 4,78);
- Pani Małgorzata Dudek z kierunku fizjoterapia (średnia ocen 4,74);
- Pani Anna Szadkowska z kierunku kosmetologia (średnia ocen 4,7);
- Pan Damian Zdzieniecki z kierunku budownictwo (średnia ocen 4,69);
- Pani Karolina Idzikowska z kierunku wychowanie fizyczne (średnia ocen 4,53);
- Pani Joanna Miaskowska z kierunku ratownictwo medyczne (średnia ocen 4,52);
- Panie: Natalia Adamiak i Patrycja Jóźwiak z kierunku położnictwo (średnia ocen 4,39).
Wszyscy otrzymali nagrody książkowe w postaci wydawnictw albumowych oraz listy gratulacyjne.
"Z okazji Inauguracji Roku Akademickiego 2012/2013 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu, przekazuję Panu wyrazy głębokiego uznania i gratulacje za bardzo dobre wyniki w nauce w minionym roku akademickim. Pana osiągnięcia są przykładem poszukiwania w nauce celów i wartości stanowiących samorealizację duchowych pragnień i marzeń. Życzę pomyślności w realizacji nakreślonych planów oraz osobistego szczęścia" - napisał w listach do najlepszych studentów rektor PWSZ Kaliszu prof. zw. dr inż. Jan Chajda.
Podczas spotkania rektor przedstawił studentom wizję rozwoju uczelni, a w niej m.in. poszerzenie oferty studiów podyplomowych oraz studiów drugiego stopnia. Obecnie dyplom magistra w kaliskiej PWSZ otrzymać można na trzech kierunkach: inżynieria środowiska, mechanika i budowa maszyn, pielęgniarstwo. Jak zapewniał rektor, uczelnia zamierza ubiegać się w najbliższym czasie o kolejne trzy: zarządzanie, bezpieczeństwo wewnętrzne oraz wychowanie fizyczne. W planach jest także przekształcenie kierunku elektrotechnika w stronę elektroenergetyki, która w myśl dyrektyw energetycznych Unii Europejskiej nabiera nowego i coraz większego znaczenia.